10 pytań do : Makijażystki.

144228181_1116711532084410_535020746697926359_njpg

W dzisiejszym wpisie gościmy Magdę  Augustyniak z firm Magda Maluje. Zdecydowanie możemy śmiało o niej napisać czarodziejka pędzla. Każda kobieta w ważnym dla siebie dniu powinna mieć nieskazitelny i perfekcyjny makijaż.


Poniżej 10 pytań, na które udzieliła nam odpowiedzi + 11 pytanie bonusowo :)


1. Czy warto umówić się na makijaż próbny i ile wcześniej Panna młoda powinna to zrobić?

Oczywiście, że warto aczkolwiek ja nigdy do tego nie zmuszam "moich" panien młodych, zostawiam to do wyboru dla nich. Finalnie 90% z nich i tak na tę próbę się zdecyduje. Bardzo usprawnia to moją pracę w dniu ślubu oraz uspokaja przyszłą mężatkę i chroni od wizażowych niespodzianek. Wtedy ja wiem co robić a klientka wie czego się spodziewać. Mamy wcześniej ustalone szczegóły zatem obie współpracujemy w harmonii. Myślę, że ma duże znaczenie ma tutaj fizyczne poznanie swojej ślubnej wizażystki. Sama rozmowa, wypicie kawy już pomaga w znalezieniu wspólnego mianownika i rozluźnia atmosferę a wiadomo, że w dniu ślubu to bardzo istotne. Makijaż próbny zalecam około miesiąc przed ślubem kiedy zna się już detale sukni i dodatków.


2. Makijaż ślubny wykonywany jest na miejscu w salonie czy u Panny młodej?
 
U Panny młodej gdzie czuje się bezpiecznie, siedzi w szlafroku na luzie i pije kawę z ulubionego kubka. Moja praca polega nie tylko na "wizażowaniu", w weekendy pakuję swoje zabawki, wsiadam do auta i ruszam w trasę do klientki. Za każdym razem słyszę to samo "Magda jaka to jest wygoda, że ja nie muszę dzisiaj nigdzie jeździć! ".


3. Czy dodatki i suknia ślubna mają znacznie w makijażu?
   
Kluczowe. Wyobraźmy sobie kobietę o delikatnej urodzie anielicy, zwiewna suknia z tiulu, dodatki maleńkiej koronki, na głowie naturalne fale, białe drobne kwiatki we włosach, minimalistyczna biżuteria i... wyrazisty ciemny makijaż oka i czerwone usta. No właśnie, makijaż jest wyraźnie niepasującym elementem.
Stylizacja ślubna składa się z wielu elementów, które muszą do siebie pasować zatem zawsze ale to zawsze przed rozpoczęciem makijażu ślubnego czy jakiegokolwiek innego pytam klientkę o to jak będzie ubrana i jakie będzie miała dodatki. Dopiero potem myślę i proponuję dany makijaż.

144630534_746264476084257_2398450549544871440_njpg


4. Ile zajmuje wykonanie pełnego makijażu ślubnego dla Panny młodej?

   Około 1,5 h.


5. Na jakich kosmetykach pracujesz?

Na takich, którym ufam. Szczerze mówiąc to czuję zmieszanie za każdym razem kiedy słyszę to pytanie i zastanawiam się co autor pytania chce usłyszeć- "na drogich" czy może wolałby dostać listę wszystkich marek z których korzystam czyli jakiś stu różnych? Jeśli taka odpowiedź jest satysfakcjonująca to ok ale co jeśli powiem, że pomadka z górnej półki za 200 parę złotych uważam za niewartą swojej ceny bo jest nietrwała i absolutnie nie użyłabym jej na żadnej klientce za to mam świetną polecajkę z drogerii w formie konturówki za 20 zł , którą uwielbiam a moje klientki wciąż pytają co to było takiego super trwałego na ustach. No właśnie.
Kosmetyki mam głównie z perfumerii profesjonalnych ale posiadam także kilka perełek z drogerii, które uwielbiam i nie zamienię na żadne inne.


6. Czy Panna młoda powinna się jakoś specjalnie przygotować przed makijażem ?

Tak. Przede wszystkim powinna zadbać o swoją skórę stosując odpowiednie do jej typu cery kosmetyki pielęgnacyjne. Zalecam zawsze maseczki nawilżające na kilka dni przed oraz obowiązkowo peeling dzień/dwa przed makijażem. Zdrowo wyglądająca skóra to połowa sukcesu dobrego makijażu i nam makijażystom ułatwia to pracę. Poza tym przypominam, że depilacja brwi i wąsika to konieczność. Nie każdy wie, że makijaż podkreśla wszelkiego rodzaju włoski na naszym ciele zatem efekt finalny może zostawiać wiele do życzenia. Na mój fotel polecam klientkom siadać z czystą buzią bez makijażu. Czyste "płótno" to dla artysty podstawa :-)

144837564_334644024462057_1812570380292095004_njpg


7. Czy masz doświadczenie z trudną cerą?

Owszem, od jakiś 14 lat. Mowa oczywiście o mojej cerze, która jest trądzikowa i ogólnie rzecz ujmując trudna. Powiem nawet z dużą śmiałością, że gdyby nie problemy skórne to nie zostałabym wizażystką. Od kiedy pamiętam w moim młodzieżowym życiu kombinowałam co zrobić żeby ukryć pryszcza i tak zaczęło się podbieranie podkładu mamie a potem starszej siostrze. I od tamtej pory zaczęła się zabawa, którą dziś nazywam praktyką i wdrażaniem w świat wizażu. Dlatego dziś z przyjemnością maluję kobiety z różnego rodzaju defektami skóry, to prawdziwa uczta pomagać odzyskać pewność siebie w taki sposób.


8. Za co mogą być doliczone dodatkowe koszty ?

Za dojazd oraz za pracę w niedzielę i Święta. Innych dodatków nie przewiduję. Wszystkie podstawowe koszty są jasno wypisane na mojej stronie internetowej magdamaluje.com w zakładce "cennik" o czym moje klientki są zawsze wcześniej informowane.


9. Co w przypadku gdy nie będziesz mogła wykonać makijażu w dniu ślubu ?

Szczerze? To jest mój największy z najgorszych koszmarów. Nigdy takiej sytuacji nie miałam i chroń mnie losie od takich. Malowanie z gigantycznym przeziębieniem i gorączką już mam za sobą ale to jest dobry scenariusz. Obawiam się najbardziej momentu kiedy w jakąś piękną słoneczną, majową sobotę wchodzę do klientki po schodach z kufrem i wywijam orla łamiąc na przykład prawą rękę. Wzdrygam się na myśl o tym ale nie dlatego, że mam złamaną rękę tylko co ja teraz powiem tej dziewczynie?! Pewnie zanim pojechałabym na pogotowie najpierw wydzwoniłabym wszystkie koleżanki po fachu błagając o to aby mnie zastąpiły zapewniając podwójną stawkę za usługę. Nie chcę sobie wyobrażać co w tym czasie przeżywałaby panna młoda. Zastępstwa na "zaś" nigdy nie organizuję, w końcu klientka wybrała Magdę bo chciała Magdę a nie kogoś innego. Wypadki chodzą po ludziach ale może już o tym nie mówmy :-)

10. Czy w dniu ślubu wykonujesz również dodatkowe makijaże dla gości i czy masz kogoś do pomocy ?

Oczywiście, że tak. Wykonuję również makijaże okazjonalne dla gości i korekty skóry dla panów. W związku z tym, że skończyłam szkołę charakteryzatorską nie omieszkam także przygotować chętnych na bale przebierane czy hallowenowe. Nie każdy wie, że uwielbiam stylizować włosy, upięcia i fryzury ślubne to mój drugi świat.

11. Dlaczego makijaż ślubny jest droższy niż makijaż okolicznościowy?

Lubię to pytanie za jego prostotę :-)
Wiele czynników składa się na wyższą stawkę. Pominę fakt wyjątkowej trwałości makijażu, kosztownych kosmetyków i sprzętu, pracę w trudnych warunkach- to tyczy się wszystkich makijaży, nie tylko ślubnych.
 Makijaż ślubny jest droższy chociażby z tego względu, że jego wykonanie trwa znacznie dłużej niż w innych przypadkach. Na pannę młodą zawsze patrzę całościowo, oprócz twarzy maluję dodatkowo dekolt, ręce, czasami plecy, maskuję siniaki na nogach, niechciane tatuaże itp.
Panna młoda nie jest dla mnie priorytetem. Przy każdej klientce daję z siebie wszystko, każda jest tak samo ważna. Każdej chcę poświęcić swój czas i energię.146242408_1125510107882448_8100893004269706578_njpg

Potrzebujecie pomocy przy Organizacji Ślubu i Wesela? KLIKNIJ>>po więcej szczegółów i sprawdź jak łatwo możesz podjąć współprace z naszą Agencją Ślubną :)