Jak zorganizować ślub w Polsce, pracując za granicą?

Jak zorganizować ślub w Polsce, kiedy pracujesz za granicą?

W obecnych czasach wiele młodych osób mieszka i pracuje za granicą. Wyjeżdżają szukać lepszych perspektyw, chcą zarobić pieniądze i za kilka lat wrócić do Polski i zrealizować swoje marzenia. Zdarza się również, że pary poznają się na obczyźnie i tam tworzą związki. Pobyt w obcym kraju zbliża do siebie, młodzi często zaręczają się i zaczynają planować ślub. Jednak jak zorganizować ten wielki dzień będąc daleko od kraju? Mało kto wyobraża sobie wesele i ślub bez rodziny, na obczyźnie. Polskie wesele ma swój klimat, tutaj mieszka większość rodziny i znajomych, mało kto mógłby przyjechać na ślub organizowany na obczyźnie. Z drugiej strony ciężko zorganizować tę ważną uroczystość na odległość, a częste przyjazdy do kraju bywają niemożliwe. W takim wypadku dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z pomocy profesjonalistów, którzy na co dzień zajmują się organizacją tego typu uroczystości. Firma Magic Day pomaga młodym parom spełniać marzenia, oferuję profesjonalną i kompleksową organizację ślubu i wesela. Można również próbować samodzielnie organizować uroczystość, ale czy to na pewno dobry pomysł?

Czy warto samodzielnie organizować ślub, mieszkając za granicą?

Młodzi, którzy zdecydowali się na wspólną drogę życia, są szczęśliwi i wydaje im się, że organizacja ślubu to nic trudnego. Szybko jednak ich wrażenie ulega zmianie, bo będąc wiele kilometrów od domu ciężko wszystko dobrze zorganizować. Oczywiście, w dobie internetu wiele rzeczy można zarezerwować zdalnie, wybrać datę ślubu, czy znaleźć sale, przeglądając dostępne w sieci oferty. Można skorzystać z dostępnych w sieci narzędzi, tj. organizer ślubny czy wyszukiwarka sal ślubnych. Ale niektóre rzeczy lepiej załatwić w cztery oczy, osobiście lub z pomocą zaufanej osoby. Ciężko zdalnie udekorować kościół, wybrać najsmaczniejszy tort czy znaleźć idealnego DJ. Szacuje się, że przygotowanie do ślubu zajmuje ponad 300 godzin, a ciężko wygospodarować tyle wolnego czasu, pracując i mając swoje obowiązki. Młodzi przebywający za granicą pracują często po 10-12 godzin, dlatego często nie mają czasu na wysyłanie setek maili i szukanie najbardziej korzystnych ofert. Samodzielne zorganizowani wesela może być mocno utrudnione, dlatego warto skorzystać z częściowej lub całościowej, pomocy jaką oferuje weeding planner.


DSC_5985jpg


Jak sprawnie zorganizować wesele marzeń?

Organizacja wesela i ślubu nie jest łatwym zadaniem. Trudność wzrasta w momencie, gdy para przybywa poza miejscem, w którym ma odbyć się uroczystość. Na szczęście na pomoc przychodzą konsultanci ślubni, którzy oferują wszechstronną pomoc w organizowanie wesel i ślubów. W dobie internetu nie jest to dużym problemem, wiele rzeczy można załatwić bez kontaktu osobistego. Oferta, jaką proponuję firmy, jest bardzo szeroka, w zależności od potrzeb obejmuje częściową lub całościową organizację tego ważnego dnia. Oferują również konsultacje ślubne, które polegają na udzieleniu kilku porad lub podrzuceniu ciekawych pomysłów czy wybraniu motywu przewodniego wesela. Magic Day świadczy również ślubne S.O.S, czyli pomoc dla par, które organizowały ślub samodzielnie, ale wraz z upływem czasu pogubiły się w przygotowaniach. Każda para, czy to mieszkająca w Polsce, czy za granicą, może skorzystać z najbardziej dopasowanej do swoich potrzeb usługi. Konsultanci są bardzo elastyczni, wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów i starają się, aby ten dzień pozostał pięknym wspomnieniem dla każdej pary.


DSC_5963jpg


Co obejmuje kompleksowa organizacja ślubu i wesela?

Kompleksowa pomoc w organizacji ślubu i wesela jest najbardziej przydatna dla par, które mieszkają poza Polską. Ogranicza do minimum wizyty w Polsce, większość formalności załatwia konsultant ślubny, kontakt z klientami odbywa się drogą mailową lub telefonicznie. Aby zorientować się, ile kosztuje wesele i jakie są koszty ślubu, wystarczy wypełnić formularz. Aby wedding planner mógł dokonać wstępnej analizy, musi dokładnie poznać oczekiwania narzeczonych. Para powinna napisać coś o sobie, o swoim hobby, ulubionych kolorach, kwiatach, a także zaplanowanym budżecie. Ważne jest, aby młodzi przedstawicieli wizje swojego wymarzonego wesela. Dzięki takim informacjom konsultant będzie mógł przedstawić wstępny kosztorys oraz pomysł na zorganizowanie ceremonii. Biorąc pod uwagę, że firmy organizujące wesela przygotowują wszystko do A do Z, koszty nie są wysokie, a oszczędność czasu i niepotrzebnego stresu jest ogromna. Dla młodych ludzi, którym zależy na obniżeniu koszów uroczystości, konsultanci mają różne, korzystne opcje. Jedną z nich jest termin ślubu. Aby koszty ślubu były niższe, warto wybrać inny dzień tygodnia niż sobota. Może to być piątek lub czwartek, warto też wybrać okres poza sezonem ślubnym, czyli od października do kwietnia. Innym sposobem na obniżenie kosztów jest wybór sali, która jest ładnie, stylowo zaaranżowana i nie będzie wymagała dużych dekoracji. Warto również przełamać polskie stereotypy i zamówić mniejsze ilości jedzenia, wybrać mniej popularny alkohol. Przecież stoły nie muszą uginać się od ilości dań, które i tak w większości pozostają nienaruszone. Firma Magic Day, dzięki dużemu doświadczeniu może polecić lokal, który pozwoli przeżyć cudowny dzień, a koszty jego wynajęcia nie przyprawią o zawroty głowy. Co jeszcze oprócz wyboru idealnego lokalu oferują konsultanci? Zajmują się m.in.:

  • organizacją zaproszeń oraz papeterii ślubnej,
  • dekoracją kościoła, sali, samochodu,
  • opracowaniem tematu przewodniego wesela,
  • strojem i makijażem dla Pary Młodej,
  • obsługą fotografa i kamerzysty,
  • profesjonalną sesję ślubną,
  • zapewnianiem oprawy muzycznej, DJ lub zespołu muzycznego,  
  • zapewnieniem atrakcji weselne dla gości,
  • opieką dla najmłodszych gości, wynajęciem animatora,
  • organizacją transportu i noclegu na gości,

Firma Magic Day udziela wsparcia na każdym etapie przygotowań do ceremonii. Aby mieć pewność, że uroczystość wypadnie idealnie, a wszytko będzie dopięte na ostatni guzik, można skorzystać z usługi koordynacji dnia ślubu. Wedding planner będzie czuwał, aby ceremonia przebiegła prawidłowo, przygotuje scenariusz ślubu i wesela, a także zażegna wszystkie kryzysowe sytuacje. Młoda Para nie będzie musiała martwić się rozliczeniami z podwykonawcami, bo również i tym zajmie się wynajęta firma. Ważną kwestią dla narzeczonych jest sesja ślubna. Często młodzi ludzie mają nietypowe życzenia, ale specjaliści ślubni są po to, aby je spełniać. Sesja może odbyć się w czasie dogodnym dla młodej pary, może to być okres przed lub po weselu. Konsultacji mogą zorganizować sesje w ulubionym klimacie i miejscu, która będzie niezapomnianą pamiątkę do końca życia.


DSC_5901jpg


W czym może jeszcze pomóc Magic Day?

Młodzi ludzie, którzy planują ślub w kraju, mieszkając poza nim, często korzystają z pomocy rodziny. Jednak nie wszystko są w stanie załatwić rodzice czy przyjaciele. Jeżeli uroczystość jest już częściowo zorganizowana, profesjonaliści mogą pomóc połączyć wszystko w jedną spójną całość. Mogą również pomóc narzeczonym, którzy przyjeżdżają do Polski miesiąc przed ślubem i chcą dokończyć, to co nie zostało jeszcze zrobione. Z pomocą konsultantów ślubnych będzie to dużo szybsze, łatwiejsze i mniej stresujące. Magic Day może polecić sprawdzonych usługodawców, dzięki czemu Młodzi zaoszczędzą czas na szukanie dobrego fryzjera, kamerzysty czy nauczyciela tańca. Konsultanci mogą pomóc zorganizować nauki przedmałżeńskie, pomogą sprawdzić wszystkie umowy, a także wybrać kamerzystę i sprawdzonego fotografa. Wiele młodych ludzi ma problem z pierwszym tańcem, ale nie jest to problemem dla konsultantów. Mogą polecić nauczycieli, którzy z każdej pracy uczynią doskonałych tancerzy, a pierwszy taniec zrobi ogromne wrażenie na wszystkich gościach. Ważnym elementem wesela jest piękny, ślubny stój, idealny makijaż i fryzura. Mimo że salonów jest dużo, nie wszystkie są godne polecenia, a para, która przebywa poza Polską, może nie znać dobrych specjalistów. I tutaj z pomocą przyjdzie konsultant ślubny, który zna i współpracuje z najlepszymi salonami i stylistami. Parom, które nie mają czasu i pomysłu, konsultacji pomogą dobrać odpowiednie dekoracje, wybrać bukiet dla Panny Młodej, a także pomogą znaleźć papeterię ślubną, zgodną z gustem narzeczonych. Bardzo ważny jest pierwszy moment uroczystości, czyli przyjazd Pary Młodej do kościoła lub urzędu stanu cywilnego. Potrzebny jest pojazd, który będzie miał charakter nawiązujący dla całej uroczystości. Może to być nowoczesne, sportowe auto, przestronna, elegancka limuzyna czy bryczka. Zdarzają się pary, które chcą przyjechać na ceremonię na motorach, rowerach czy w inny, oryginalny sposób. To wyzwanie dla konsulatów, ale nie ma dla nich rzeczy niemożliwych. Trudne zadanie motywują do działania, bo przecież najważniejsza jest satysfakcja i stuprocentowe zadowolenie klientów.

Co bardzo ważne, konsultacji ślubni mają swoje znajomości nie tylko w Polsce, ale również za granicą. Dzięki temu Młodzi, którzy przyjeżdżają do Polski w ostatniej chwili, niektóre ważne czynności mogą załatwić w kraju, w którym mieszkają. Wedding Planner może polecić salon, gdzie Para Młoda może znaleźć piękny, ślubny stój. Pomoże również w znalezieniu parafii, w której młodzi ludzie będą mogli odbyć niezbędne nauki i uzyskać potrzebne zaświadczenia. Za granicą można również kupić obrączki ślubne. Warto jak najwięcej rzeczy załatwić w miejscu zamieszkania, dzięki temu krótki pobyt w Polsce będzie można przeznaczyć na dopięcie wszystkich szczegółów.

Jak widać, ślub i wesele można profesjonalnie zorganizować w Polsce, mieszkając i pracując za granicą. To trudne zadanie, ale dzięki pomocy  Magic Day jest możliwe do wykonania. Dla konsulatów nie są nawet straszne różnicę w strefach czasowych. Są gotowi na pracę w każdym terminie, tak, aby sprostać oczekiwaniom klientów. Profesjonalizm i doświadczenie firmy gwarantuje organizację wesela marzeń, które będzie niezapomniane, pełne wrażeń i atrakcji. Pomoc konsultantów ślubnych jest ogromnym odciążeniem, oszczędnością czasu, pozwala uniknąć nerwów i stresu, które zawsze towarzyszą przygotowaniom ważnych ceremonii. Warto z niej skorzystać, aby mieć gwarancje, że nic nie zakłóci tego najważniejszego dnia w życiu.

Potrzebujecie pomocy przy Organizacji Ślubu i Wesela? KLIKNIJ>>po więcej szczegółów i sprawdź jak łatwo możesz podjąć współprace z Wedding Plannerem :)