Nauki przedmałżeńskie - zmora młodej pary?

Często jest tak, że w dzisiejszych czasach młoda para albo nie mamy czasu żeby w nich uczestniczyć w godzinach odgórnie ustalonych lub po prostu mieszka za granica i nie mamy fizycznej możliwości, żeby odbyć je w Polsce.

Z pomocą przychodzą nam nauki.pl ! Bezpłatny internetowy kurs przedmałżeński.
Kurs internetowy został stworzony z myślą o narzeczonych, którzy nie mają możliwości uczestnictwa w tradycyjnej formie przygotowania do Sakramentu Małżeństwa.

Jak to działa?

Nauki przedmałżeńskie są przygotowaniem bezpośrednim do zawarcia sakramentu małżeństwa. Materiał podzielony jest na 13 katechez przygotowanych przez księży i doradców życia rodzinnego posiadających misję kanoniczną, a każda z nich zakończona jest egzaminem. Autorzy kursu przewidzieli, ze realizacja jednej katechezy powinna zająć min 30 minut. Realizować możemy je w dowolnym miejscu i czasie.

Każdy z Narzeczonych powinien zrealizować kurs na indywidualnym koncie. Każdy powinien zapoznać się z materiałami oraz odpowiedzieć na pytania zamieszczone po każdej katechezie.

Wszyscy uczestnicy kursu otrzymują zaświadczenie imienne, potwierdzające zapoznanie się z tematami omawianymi podczas katechez przedmałżeńskich i spotkań w poradni życia rodzinnego. Po zapoznaniu się ze wszystkimi katechezami, dokument ten jest automatycznie generowany w formacie pdf.

Niezależnie od odbycia nauk przedmałżeńskich konieczne jest spotkanie z duszpasterzem w parafii, w której małżonkowie zamierzają zawrzeć związek małżeński oraz przystąpienie do Sakramentu Pokuty.

Zaświadczenie jest akceptowane przez większość parafii. Jednak przed rozpoczęciem kursu radzimy skonsultować się z Proboszczem Parafii, w której zamierzacie wziąć ślub.

Potrzebujecie pomocy przy organizacji ślubu i wesela?
Sprawdź jak łatwo możecie podjąć współpracę z Wedding Plannerem.
Po więcej szczegółów>>>KLIKNIJ


Zapisz si na darmowy kurs przedmaeski online-2png