Organizacja wesel i ślubów w Olsztynie - Magic Day

Ślub i wesele to jedne z najważniejszych uroczystości rodzinnych w naszym życiu. Niewiele zmienia nawet fakt, że czasami los przynosi nam dwie lub jeszcze więcej takich okazji. Bez względu na okoliczności, zawsze jest to uroczystość niezwykle emocjonalna, do której długo się przygotowujemy, i na którą czekamy z niecierpliwością. 

Magic Day czyli kompleksowa organizacja ślubów i wesel

Gdy nadchodzi czas planowania ślubu i wesela zwykle pierwszym elementem ustaleń organizacyjnych jest decyzja, czy para młoda próbuje przygotować uroczystość ślubu i wesela samodzielnie czy sięgnie po profesjonalistów zajmujących się zawodowo organizacją ślubów i wesel . Decyzja zwykle pojawia się powoli, do przedyskutowania jest wiele kwestii, począwszy od lokalizacji wesela aż po poprawiny. Najczęściej o ostatecznym wyborze decyduje skala trudności organizacji związana choćby z ilością gości, miejscem wesela, skomplikowanym przebiegiem całości.


detalelogo18 Copyjpg


Wedding planner, czyli kto?

Wedding planner to termin pochodzący z języka angielskiego. Wedding plannerzy, czyli konsultanci ślubni to osoby, które profesjonalnie zajmują się koordynacją wszystkich działań związanych ze ślubem i weselem. Konsultanta ślubnego znajdziemy w agencji, u której w profilu działalności znajduje się organizacja wesel . Dzisiaj w każdej części kraju znajdziemy łatwo taką agencję, nie zawsze jednak świadczy ona usługi na oczekiwanym poziomie. Warmińsko- mazurskie to region, gdzie usługi organizacji ślubów i wesel cieszą się szczególnym powodzeniem.


91055947_241180020343116_3764340420339826688_njpg


Organizacja wesel – od czego zacząć?

Najlepszym sposobem na wyselekcjonowanie sprawnej agencji zajmującej się organizacją ślubów jest poczta pantoflowa. Na szczęście w takim mieście jak Olsztyn nie trudno znaleźć osobę, która już korzystała z wytypowanej firmy. Nawet jeżeli nie zna się jej osobiście, wystarczy wprowadzić zapytanie na facebooka. Powinno natychmiast pojawić się sporo postów oceniających pracę agencji. Komentarze nie powinny zwolnić nas z obowiązku szczegółowego przyjrzenia się stronie www firmy. Pomimo nowych przepisów związanych z RODO, z pewnością wiele osób udziela zgody na zamieszczenie materiału zdjęciowego ze swojej uroczystości. Na zdjęciach łatwo ocenić umiejętności firmy, a przede wszystkim dbałość o szczegóły. Czytając komentarze osób korzystających wcześniej z usługi, należy pamiętać, że praca wedding plannera opiera się na dobrej komunikacji ze zleceniodawcą. Gdy ona z jakiegoś powodu zawodzi łatwo o pomyłki czy niezrozumienie, wówczas presja wydarzenia może poprowadzić do nikomu niepotrzebnego konfliktu.


detalelogo17 Copyjpg


 Pierwsze kroki

Niesłychanie istotny jest pierwszy kontakt przyszłej pary młodej i konsultanta weselnego. To na nim powinno nastąpić "porozumienie dusz" oparte na głębokim przekonaniu, że obu stronom w takim samym stopniu zależy na powodzeniu uroczystości. Profesjonalny wedding planner przede wszystkim, poprzez umiejętne budowanie pytań, powinien uzyskać jak najwięcej informacji o oczekiwaniach młodej pary co do przebiegu zdarzenia. Na doradzanie, sugerowanie, tworzenie planów B przyjdzie jeszcze czas. Najważniejsza jest wymarzona wizja przyszłych małżonków. Dopiero wówczas, gdy wedding planner pozna wszelkie niuanse, może przystąpić do doradzenia, sugestii, pokazania wariantów. Dobry konsultant ślubny powinien być po trosze psychologiem, świetnym organizatorem wesel, doradcą. Ważne, by umiał się naprawdę dobrze komunikować, wykazywał empatię i nieograniczoną niczym cierpliwość. Co lepsze: sztywny plan czy improwizacja? W planowaniu i organizacji wesela nie ma mowy o improwizacji. Jest to możliwe tylko w pierwszej fazie dyskusji. Budując szczegółowy program ślubu i wesela co chwilę natykamy się na jakiś problem, który należy skutecznie, bez prolongaty rozwiązywać. Najczęściej jednak problem jaki się pojawia dotyczy kosztów, rzadziej czasu czy szczegółów technicznych. To pieniądze determinują w dużym stopniu ostateczny kształt wymarzonego wesela. Dobry wedding planner potrafi zapanować nad tą sferą w taki sposób, by kompromisy jakie należy zaakceptować, przekuwane były na lepszy obraz uroczystości. To ważne dla młodej pary, która musi mieć przekonanie, że dołożyła wszelkich starań, by z sukcesem dotrzeć do wymarzonego finału.


DSC_5901jpg


Korzyści z tytułu zatrudnienia konsultanta ślubnego w Olsztynie

Każda para współpracująca z powodzeniem z agencją organizującą śluby i wesela przytacza te same korzyści płynące z zatrudnienia firmy. Przede wszystkim największą pomoc i oszczędność czasu upatrują w przeniesieniu na agencję poszukiwań konkretnych składowych uroczystości oraz samego planowania. Zadaniem wedding plannera jest wyszukanie i dostarczenie omówionego wcześniej elementu lub wariantów i zamienników. Zleceniodawca mając przegląd dostępności może przy wsparciu wedding plannera dokonać ostatecznej decyzji. W teorii jest to bardzo proste, w praktyce jednak wymaga nie tylko czasu, ale i kosztorysowania, ponieważ decyzje w wielu przypadkach opierają się na sumie kosztów. Niezwykle istotnym działaniem, jakie można przenieść na agencję organizacji wesel i ślubów oraz wedding plannera jest kontrola finansów oraz zawieranie umów z podwykonawcami czy lokalizacjami. Dla większości par najtrudniejszym elementem planowania jest utrzymanie w ryzach kosztorysu. Wedding planner wykorzystując najlepsze narzędzia ze świata finansów, znając możliwości finansowe pary, jest w stanie co do złotówki kontrolować wydatki. Rygorystyczne trzymanie się kosztorysu wstępnego jest gwarancją udanej uroczystości.


_MG_5401jpg


Magic Day- doświadczenie na wagę kosztów

Niewątpliwie największą wartością zatrudnienia wedding plannera jest jego doświadczenie i kreatywność jednocześnie. Dzięki zdobytemu na przestrzeni lat doświadczeniu konsultant ślubny stanowi nieocenioną pomoc w zawieraniu umów z podwykonawcami. Nieelastyczna bądź jednostronna umowa może zniszczyć całą uroczystość. Doświadczony wedding planner wesel potrafi przewidzieć każdą niedogodność i zaradzić jej zapisami w umowie. Ostateczna, firmowana umowa przewiduje wszelkie zagrożenia i wyjaśnia je na korzyść nowożeńców.

Interesuje cię organizacja ślubu w innym mieście niż Olsztyn, pragniemy poinformować że działamy w województwach: pomorskie, mazowieckie i warmińsko-mazurskie. Zapraszamy do kontaktu.

Napisz do nas i zobacz jak łatwo możesz podjąć współprace z Wedding Plannerem >>> KLIKNIJ