Trendy ślubne 2023 !

Czuć w powietrzu, że sezon 2023 właśnie się zaczyna ! A co przyniesie nam ten nowy sezon, na co w tym roku powinniśmy zwrócić uwagę w trendach ślubnych? Przeczytacie właśnie w tym wpisie!

"Butikowe wesela i kameralne uroczystości". W czasie pandemii przeszyły swój renesans i zostały z nami do dziś. Kameralne wesela mają wiele plusów odbywają się w gronie najbliższych osób, mają swój indywidualny intymny charakter i cechują się dużą oszczędnością kosztów przy ich organizacji.

DominikaTomek-042jpg


Wesele "pod chmurką". Dla tych którzy kochają swobodę i naturę, oczywistym wyborem na miejsce wesela będzie plener lub namiot w plenerze. Dzięki życzliwości pogody w naszym kraju coraz więcej par decyduje się na realizację w takiej właśnie odsłonie.

galeria-637JPG
Fot. Paulina Czeszejko Fotografia
"Zanim wesele, prosimy aperitif!". Coraz bardziej popularny na polskich ślubach. Możemy go zaplanować po ceremonii zaślubin i połączyć z życzeniami, tak żeby goście na spokojnie nam pogratulowali i ochłonęli z pierwszych emocji. Trawa przeważnie godzinę przed rozpoczęciem wesela. Podczas aperitif serwowane są koktajle, wino, prosecco i fingerfoody.

galeria-82JPG
Fot. Paulina Czeszejko Fotografia 

"I wtedy wchodzę ja ! A tam wszystko na biało!?". Białe wcale nie znaczy mdłe. Nowym trendem, który pojawił się i będzie z nami również w tym roku jest biel jak motyw przewodni. Białe bukiety i dekoracje, bez mocnych i wyrazistych kolorów, z dużymi pękatymi kwiatami w bardzo pastelowych odcieniach (np. piwonie, hortensje). W tej stylistyce na pewno odnajdą się Panny Młode, które widzą swój ślub i wesele w nowoczesnym i romantycznym stylu.

NaszSlub168 Copyjpg

Fot. Wrzosowa Studio Aleksandra Buda

"Więcej  znaczy gorzej?". Wydawać by się mogło, że skoro zaczynają królować kameralne wesela w gronie najbliższych duże dekoracje też przestają być trendi. A właśnie że nie ! W najbliższym sezonie warto pójść w wysokie gęste kwiatowe aranżacje na stołach i mocno ukwiecone alejki.

styliz17 Copyjpg

Fot. Wrzosowa Studio Aleksandra Buda

"Jeden fason sukienki dla wszystkich druhen?" Po latach dopasowywaniu wszystkich druhen do jednego modelu sukienki przyszedł nowy trend. Tak jak każda z nas jest inna, wyższa, niższa, klepsydra czy gruszka, tak samo każda z druhen może mieć inną sukienkę dopasowana do siebie i swojego stylu. Warto jednak ustalić paletę kolorów w jakich powinny być sukienki i jej się trzymać.

IJ_0214 Copyjpg

Fot. Studio Słoń
"Less ja more, menu edition". Sezon 2023 będzie rokiem rozsądnych i przemyślanych decyzji pod względem wyboru menu weselnego, bez zbędnego marnotrawstwa. Dojrzewamy do tego aby postawić na jakość a nie ilość jedzenia na weselnym stole. Wybierając mniejsze menu ale za to niesztampowe, takie które będzie się różnić od codziennego obiadu w domu, na pewno zrobimy większe wrażenie na zaproszonych gościach.

kkw2jpg

Fot. Wrzosowa Studio Aleksandra Buda

"W czym do ślubu w 2023? Suknie ślubne." Wybór sukni ślubnej jest jednym z najważniejszych wyborów weselnych, jednokrotnie będzie to suknia na całe życie. W sezonie 23' powrócą pufiaste rękawy ale w bardziej wyrafinowanym eleganckim wydaniu, kunsztowna prostota - dopasowany fason, prosta forma z dużymi dekoltami czy rozporkiem na nodze idealna dla nowoczesnych kobiet. Kokardy, pojawiają się i znikają co kilka sezonów w tym sezonie zobaczymy je w różnych rozmiarach od dużych wiązań z tyłu po delikatne wiązania na ramionach. Skośne ścięcia i asymetria - nie każda Panna Młoda odnajdzie się w tym fasonie ale na pewno suknia w tym stylu wyróżni się dużą oryginalnością.
Podr Kafelek Zdjcie Kolapng
Fot. ThisDay Piotr Hołowienko.             Fot. Studio Słoń.                               Fot. Camera Folks.


Szukaj większej dawki inspiracji ? Zapraszam Cię do przeczytania innych wpisów na moim blogu :)
Pozdrawiam Ilona MD